تنوع در انواع جوراب

انواع مدل جوراب

کدام نوع جوراب متناسب با  لباس شما است ؟

آیا تا به حال از خود پرسیده اید . چرا این همه تنوع در انواع جوراب وجود دارد ؟

چرا تولیدکنندگان جوراب ، این همه طرح و مدل جوراب را به بازار ارائه می کنند ؟ و همیشه سعی دارند در طراحی انواع جوراب از هم پیشی بگیرند .

شاید اگر بدانیم جوراب نیز جزیی از تیپ یا استایل شماست . و در صورت انتخاب جوراب اشتباه ، و یا بدتر از آن نپوشیدن جوراب ،  ممکن است . به کلی زیبایی لباس شما از بین برود . اهمیت این پوشش کوچک اما مهم برای شما ، بیشتر نمایان خواهد شد  . و دلیل تنوع بالای تولید و طراحی های گوناگون  انواع جوراب ها و این رقابت بین تولید کنندگان جوراب مشخص می شود .

درست متوجه شدید . انتخاب درست مدل جوراب در تناسب با سایر لباس های شما می تواند به طرز  شگفت آوری ، بر روی ظاهر شما تاثیر خوبی داشته باشد . و شما را خوش لباس تر یا خوش پوش تر از قبل نشان دهد .

پس بیاییم با شناخت انوع مدل جوراب

اول از همه به جهت حفظ بهداشت پاها  ،جوراب مناسب انواع کفش های خود را بشناسیم .

دوم : با شناخت انواع مدل جوراب مناسب و متناسب با  لباسمان را بهتر انتخاب کنیم .

انواع جوراب

جوراب سرپنجه یا جوراب نیمه پوش :

انواع مدل 4 - تنوع در انواع جوراب
جوراب سرپنجه یا جوراب نیمه پوش جوراب کالجی

جوراب سرپنجه فقط قسمت پنجه پا را پوشش می دهد .  بعضی از جوراب های سرپنجه به طور کامل پنجه پا را پوشش می دهند . و در نوعی دیگر پنجه پا به غیر از انگشتان پا را می پوشاند . جوراب های سرپنجه مناسب استفاده کفش های مول هستند .

کفش های مول نوعی کفش زنانه است .که گاهی پشت کفش باز است و در نوعی دیگر قسمت جلو کفش باز است .

 

جوراب کالج یا پاپوش یا کفپوش

جوراب کالج  تنها قسمت کف پا و لایه ای نازک اطراف پا را پوشش می دهند . و قسمت روی پا را نمی پوشاند . بنابراین این مدل از جوراب ها گزینه ای مناسب برای کفش های رو باز یا با رویه کوتاه  مانند لوفر ، آکسفورد ، فلت ، کالج  و غیره  است .

نکته : حتما برای شما هم اتفاق افتاده است . هنگام استفاده از بسیاری از جوراب های ساق بلند کششی و فانتزی متوجه می شوید . که قسمت پنجه و انگشتان پای شما بر روی جوراب مجلسی شما جا انداخته و فرم جوراب تان را کمی خراب کرده است . اگر می خواهید این اتفاق بد برای جوراب مجلسی شما نیوفتد پیشنهاد می کنیم .یکی از جوراب های کالج را تهیه کنید .و زیر جوراب مجلسی خود جوراب کالج بپوشید . تا فرم جوراب مجلسی شما قالب پای شما را نگیرد .

جوراب مچی

جوراب مچی تا زیر قوزک ، روی مچ پا را می پوشاند . جوراب های مچی مناسب فصل گرما و لباس های اسپرت است . استفاده از جوراب مچی در فصل گرما می تواند با جذب عرق پا مانع از بو گرفتن کفش های اسپرت و بسته شما شود .

با توجه به این که ساق این جوراب روی مچ پا قرار می گیرد .شما می توانید با یک جوراب مچی ، شلوار کوتاه و کفش کتانی یک استایل شیک تابستانی برای خود درست کنید .

جوراب های مچی در دو نوع نخی و نایلونی تولید می شوند .

نوع جوراب نایلونی مچی نیز در طرح ها و رنگ های متنوع مناسب استفاده برای خانم هایی است .که می خواهند از کفش های پاشنه بلند یا تیپ های رسمی استفاده کنند . البته امروزه با تنوع بالایی که در طرح های نوع نایلونی  این جوراب ها پدید آمده ، انواع جوراب نایلونی فانتزی مچی، هم می تواند در ایجاد یک استایل دخترانه شیک و جذاب به شما کمک کند .

جوراب قوزکی

انواع مدل 2 - تنوع در انواع جوراب
مدل از جوراب تا قوزک پا

همان طور که از نامش پیداست . جوراب قوزکی تا روی قوزک پا می آید . و نوع نخی این جوراب ها مناسب لباس های اسپرت و کفش های کالج ، کفش های کژوآل ، کفش کتانی  ، شلوارهایی با قد کوتاه و غیره … است .

با توجه به این که بخشی از این جوراب از کفش بیرون می ماند . هنگام خرید جوراب تا قوزک پا به رنگ جوراب با ست کفش یا شلوار تان توجه کنید .

جوراب سه ربع یا جوراب زیر زانو

جوراب سه ربع تا نزدیک زانو تا قسمت بالای ماهیچه های ساق پا کشیده می شود . و زیر زانو قرار می گیرد .

نوع بافتنی یا پشمی جوراب سه ربع می تواند به گرمای پاها در فصل زمستان کمک کند . جوراب های سه ربع گزینه ای مناسب برای بوت های ساق بلند زنانه هستند که تا زانو پا قرار می گیرند . استفاده از جوراب سه ربع در داخل بوت های ساق بلند مانع تماس مستقیم پارچه کفش با پوست پای شما می شود . که از حساسیت های پوستی جلوگیری می کند . همین طور استفاده از جوراب سه ربع  با جمع کردن و صاف کردن ساق پا ، باعث می شود . علاوه بر  راحتی در پوشیدن و در آوردن بوت های ساق بلند ، مانع از گیر پوست پا با زیپ ، دکمه و … بوت می شود .

نوع جوراب سه ربع نایلونی در رنگ های مشکی ، شیشه ای ، و… با طرح های مختلف نیز وجود دارد . که مورد استفاده خانم هایی است .که می خواهند برای دامن ها یا پیراهن هایی تا پایین زانو خود از جوراب استفاده کنند .

جوراب بالای زانو

قد جوراب بالای زانو، تا بالای زانو امتداد دارد . اما به قسمت ران پا نمی رسد . با توجه به محبوبیت بسیار زیاد جوراب های بالای زانو و کاربرد متنوع آن ، این مدل از جوراب ها از پارچه های مختلف در طرح ها و رنگ های متنوعی طراحی و تولید شده اند .

یکی از کاربردهای جوراب های بالای زانو به ویژه برای جوانان  ، استفاده از جوراب بالای زانو  برای انواع دامن های کوتاه ، شلوارک ها ، دامن شلواری های کوتاه ،  پیراهن ها ، شلوارهای تنگ ، نیم بوت ها و غیره هستند . که علاوه بر گرم کردن پاها می توانند . استایلی متفاوت و شیک برای لباس های کوتاه و یا شلوارهای جذب شما در مهمانی ها و دور همی ها  ایجاد کنند .

با توجه به محبوبیت زیاد این مدل از جوراب ها و همین طور کاربرد بسیار زیاد آن ، پیشنهاد می شود . حتما مقاله کاربرد جوراب های بالای زانو زنانه مجله هایزون را مطالعه کنید . تا به تاثیر عجیب قشنک و متفاوت جوراب های بالای زانو در ایجاد استایلی خاص پی ببرید .

جوراب ساق بلند

انواع مدل 1 - تنوع در انواع جوراب
جوراب ساق بلند

جوراب ساق بلند در جنس های مختلف پشم ، نخ ، نایلون ، ابریشم ، لاتکس ساخته می شود . و تا بالای ران پا امتداد می یابد . انواع جوراب ساق بلند علاوه بر پوشاندن پا و گرم نگاه داشتن بدن نقش مهمی در ایجاد جذابیت اندام پا خانم ها دارد .

برای همین این مدل از جوراب ها کاربرد فراوانی در جوراب های فانتزی زنانه دارند . که در طرح ها و رنگ های مختلف طراحی و تولید شده اند . کاربرد بیشتر جوراب های ساق بلند در افزایش جذابیت اندام خانم ها و استفاده در مهمانی ها و مجالس است .

جوراب های ساق بلند نایلونی  یا شیشه ای را می توانید . به آسانی  با دامن های کوتاه ، ژاکت ، پیراهن های کوتاه دامن شلواری ها و غیره .. به همراه یک بوت ساق بلند یا حتی کفش پاشنه بلند استفاده کنید . و یک استایل مناسب برای استفاده در مهمانی برای خود درست کنید .

همین طور جوراب های ساق بلند ضخیم و یا پشمی نیز می تواند . به راحتی ظاهر ساده لباس شما را عوض کند . و یک استایل زمستانی گرم و امروزی برای شما درست کند .

انواع مدل جوراب های ساق بلند توانایی زیادی در جذاب کردن اندام خانم ها دارند . شاید به همین دلیل باشد که این مدل از جوراب ها انقدر زیاد در میان زنان محبوبیت دارد .

جوراب شلواری ضخیم

بی شک همه خانم ها چند مدل از انواع جوراب شلواری را داخل کشو خود دارند . به جوراب شلواری ضخیم جوراب ساپورت هم گفته می شود . بی شک بهترین کاربرد برای جوراب شلواری ضخیم استفاده از آن ها برای دامن های کوتاه ، شلوارک ها ، دامن شلواری های کوتاه است . اما استفاده جوراب شلواری ضخیم برای لباس های مجلسی قاعدتا نمی تواند به خوش تیپی شما کمک کند .

جوراب شلواری دکلته

جوراب شلواری دکلته از ناحیه بالای سینه تا قسمت روی انگشتان پا شما را پوشش می دهد . این جوراب ها می توانند .  به صافی و یک دستی اندام  شما کمک کنند . و حتی برجستگی های کوچک قسمت پهلو ها و شکم را صاف نشان دهند. جوراب شلواری های دکلته مناسب استفاده برای نیم تنه ها ، لباس های مجلسی و مهمانی هستند . همین طور با توجه به این که جوراب های دکلته قسمت انگشتان پا را نمی پوشانند . گزینه ای ایده آل برای انواع کفش های جلو باز مجلسی می باشند .

جوراب شلواری شیشه ای

جوراب شلواری شیشه ای یا جوراب شلواری کلاسیک یکی از بهترین گزینه ها برای لباس های مجلسی شما است . اگر می خواهید از دامن های تنگ ، پیراهن های رسمی خود یک استایل شیک و زنانه درست کنید . حتما به سراغ جوراب شلواری شیشه ای خود بروید .

جوراب شلواری رنگی

استفاده از جوراب شلواری های رنگی بیشتر در میان دختران جوان که به دنبال  تیپی متفاوت ، جسور و خاص هستند محبوبیت دارد . شما می توانید جوراب شلواری رنگی خود را با یکی از رنگ های داخل لباس خود ست کنید .

ساق شلواری

تعجب نکنید  .ساق شلواری ها هم نوعی جوراب شلواری است . که از کمر تا مچ پا یا در انواع کوتاه تر تا قسمت زانو  را پوشش می دهد . در واقع با توجه به دسته بندی ساق شلواری ها در دسته جوراب ها جا داشت . مختصری در خصوص ساق شلواری هم در این مطلب عنوان کنیم .

ساق شلواری ها با نام های دیگری مانند ساق و لگ هم معروف هستند . در واقع پوششی تنگ ،چسبان و نازک با کاربری جوراب هستند . ساق شلواری ها بر اساس قد دارای انواع مختلفی هستند. نوع پر فروش ساق شلواری ها از قسمت کمر تا مچ پا را به طور کامل و یک دست پوشش می دهد.

در نوع ساق شلواری کوتاه : ساق از قسمت کمر تا زانو و در بعضی از انواع دیگر کمی پایین تر از زانو تا قوزک پا را می پوشانند .

نوع دیگری از ساق شلواری ها هم هستند  . که به ساق شلواری رکابدار معروف هستند .ساق شلواری رکابدار از قسمت کمر تا پایین پاشنه پا را پوشش می دهد . ساق شلواری های رکابدار گزینه هایی مناسب برای فعالیت های ورزشی هستند.

ساق شلواری ها پوششی مناسب ، برای وقت هایی هستند که شما می خواهید قسمت کف پا و روی پا پوششی نداشته باشد . وترجیح می دهید . فقط قسمت بالای پا خود را بپوشانید . و قسمت بالای پا خود را صاف تر ، یکدست و لاغرتر نمایش  دهید  . ساق شلواری ها گزینه ای مناسب برای صندل ها و کفش های اسپرت و همین طور تیپ های اسپرت  هستند.

با توجه به ضخامت متفاوت لگ ها در بازار ، شما می توانید از مدل های ورزشی ساق شلواری یا لگ  برای ورزش کردن استفاده کنید . زیرا لگ ها علاوه بر محافظت پوست پا در برابرآلودگی ها ، آزادی حرکت خوبی برای فعالیت های ورزشی به شما می دهند.

پیشنهاد می شود با توجه به محبوبیت و تنوع بالای جوراب شلواری برای آشنایی بیشتر با جوراب شلواری ها مقاله جوراب شلواری مجله هایزون را مطالعه کنید .

در پایان

یادآور می شویم نقش اصلی انواع جوراب ها در واقع  محافظت از پاها در برابر باکتری ها ، قارچ ها ، همین طور مانع تماس مستقیم پا در کفش ، حساسیت های پوستی و ایجاد گرما برای پا است . پس برای داشتن پاهایی سالم و تمییز هرگز کفش های خود را بدون جوراب نپوشید . و با توجه به استایل خودتان یکی از انواع جوراب متناسب با کفش و لباس خود را انتخاب و استفاده کنید .با استفاده از انواع مناسب جوراب ، علاوه بر سالم نگاه داشتن پاهای خود به تیپ خود هم جلوه ای شیک بدهید . تا بیش از پیش خوش تیپ به نظر بیایید .

 

پیشنهاد می شود در این ارتباط مقاله های مقاله کاربرد جوراب های بالای زانو زنانه مجله هایزون  و همچنین   مقاله جوراب شلواری مجله هایزون را هم مطالعه کنید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ست لباس زیر مدل مکزیکو (سرمه ای)
فروش ویژه!
ست لباس زیر مدل مکزیکو (سرمه ای)
149,000 تومان 119,000 تومان
ست لباس زیر مدل رنگین کمان (سبزآبی)Untitled 11 10 - ست لباس زیر مدل رنگین کمان (سبزآبی)
فروش ویژه!
ست لباس زیر مدل رنگین کمان (سبزآبی)
149,000 تومان 89,000 تومان
Untitled 29 2 - ست لباس زیر اسفنجی مدل آیسان (گلبهی)Untitled 30 1 - ست لباس زیر اسفنجی مدل آیسان (گلبهی)
فروش ویژه!
ست لباس زیر اسفنجی مدل آیسان (گلبهی)
199,000 تومان 159,000 تومان
Untitled 13 - لگ ورزشی مدل تی آر ایکس
فروش ویژه!
لگ ورزشی مدل تی آر ایکس
450,000 تومان 250,000 تومان
Untitled 70 - ست لباس زیر مدل مداد رنگی (زرشکی)Untitled 71 - ست لباس زیر مدل مداد رنگی (زرشکی)
فروش ویژه!
ست لباس زیر مدل مداد رنگی (زرشکی)
149,000 تومان 89,000 تومان
دکلته جنیفری (صورتی)Untitled 22 - دکلته جنیفری (صورتی)
فروش ویژه!
دکلته جنیفری (صورتی)
179,000 تومان 129,000 تومان

برای دریافت جدیدترین مطالب هایزون ایمیل خود را وارد نمایید .

پست الکترونیک شما صرفا جهت ارسال آخرین مطالب و موضوعات مجموعه هایزون استفاده خواهد شد 

پیشنهادات ویژه

پشتیبانی فروش

هایزون

در صورت نیاز به راهنمایی در هنگام خرید ، و مشاوره برای سایز بندی بر روی دکمه واتس آپ زیر کلیک نمایید ، تا از طریق واتس آپ با کارشناسان فروش در ارتباط باشید .

توجه : ساعت پاسخگویی کارشناسان فروش هایزون در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 دقیقه صبح الی 17:30 و در روز های پنج شنبه 9:30 دقیقه الی 15:30 می باشد .

برای سایر موضوعات همانند : پیگیری سفارش ، ایرادات فنی در هنگام خرید و ………

با شماره روبرو تماس بگیرید 

SALE text - تنوع در انواع جوراب

فروش ویژه امروز هایزون رو از دست ندید