صورت یک زن

همه چیز درباره‌ی تیزون

کسایی که پوستشون به طور همزمان حالت چرب و خشک داره یا به اصطلاح پوست مختلط دارن، می‌دونن که مراقبت از پوست تا حدودی سخته.

روی صورت یا بهتر بگیم پیشونی، قسمتی به اسم تیزون وجود داره که این منطقه برای برخی افراد معمولا چرب یا روغنی بوده و باید ازش بیشتر مراقبت کرد.

حتی ممکنه تیزون علاوه برچربی، تو بعضی موارد تا حدودی دارای خشکی هم باشه.

تیزون صورت کجاست ؟

تیزون منطقه‌ای از صورته شامل پیشونی تا بینی که تا زیر چونه امتداد داره و به دلیل شباهت به حرف T ، به این قسمت تیزون، ناحیه تی، منطقه تی و … می‌گن.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن تو بخش میانی و اصلی صورت و طبیعتا تاثیر روی ظاهر، از اهمیت بالایی برخورداره و تعریق بالای اون یکی از موضوعات مهم و مورد بحثه.

همچنین تیزون به دلیل تجربه کردن انواع  جوش، آکنه، لکه و سایر مسایل بهداشتی نیاز به مراقبت‌های خاصی داره.

مراقبت از تیزون صورت

صورت یک زن با نقاط تیزون یا منطقه تی

با انجام کارهای زیر می‌شه جوونی، سلامتی و توازن پوست رو حفظ کرده، جلوی تعریق و خشک شدن تیزون رو گرفت. موقع شروع فصل تابستون، غده‌های چربی روی صورت شروع به تعریق و ترشح این ماده می‌کنن و نیازی به استفاده از مرطوب کننده نیست، البته بجز موارد خاص.

اما توفصل سرما داستان فرق می‌کنه و درطول این زمان، باید جلوی خشکی ناحیه تی صورت رو گرفت. این کار به وسیله‌ی استفاده از انواع سروم روغنی امکان پذیره.

مرطوب کردن منطقه تی هرشب

در صورت چرب بودن تیزون، استفاده از انواع کرم‌های خیلی غلیظ و ضخیم، باعث تاثیرات مخرب روی پوست می‌شه، اونم زمانی که می‌شه از کرم‌های سبک‌تر استفاده کرد.

در صورت استفاده از کرم‌های با دوز بالا، دستکم باید مقدار مصرفی روی گونه‌ها رو پایین آورد.

پاک کردن چربی‌ها از روی صورت تا حد امکان

می‌شه چربی‌ها و آثار تعریق رو هرزمان که خواستیم از صورت پاک کنیم و افرادی که منطقه تی صورتشون بیشتر مواقع حالت چرب و روغنی داره، باید این قسمت رو زیاد بشورن.

شستن و پاک کردن صورت به حد کافی و مناسب، یکی از راه‌های حفظ سلامت پوست به شمار میاد.

مراقبت صورت

اگه از مشکلات پوستی رنج می‌برین بهتره نکات مراقبت پوستی رو رعایت کنین. این کارها باعث پایین اومدن ترشح غدد تعریق، منافذ اون و در نتیجه کاهش آلودگی و مشکلات منطقه تیزون می‌شه. مراجعه به متخصص و استفاده از محصولات بهداشتی آرایشی مناسب، بهترین راه مراقبت پوست بوده، جوونی و شفافیت این عضو رو به همراه داره.