20 % تخفیف با کد 1111399
برای خرید 200 هزار تومان به بالا

پروتز سینه

پروتز سینه

آیا پروتز سینه قابل اعتماد است ؟

آیا پروتز سینه باعث سرطان پستان می شود ؟

آ یا پروتز سینه مانع از شیردهی می شود ؟
برای پاسخ به سوالات بالا بهتر است اول با ماده پر کننده پروتزها آشنا شویم .
ماده درون پروتز سالین ، محلول استریل آب و نمک می باشد . که در صورتی که پروتز فرو بریزد تخت و صاف می شود . و بدن می تواند به صورت طبیعی سالین را جذب و سپس دفع نماید . چون ماده درون این پروتز به صورت طبیعی در بدن وجود دارد .مشکلی در سلامتی فرد به وجود نمی آورد .

ماده پرکننده پروتز سیلیکونی و لایه بیرونی از سیلیکون ساخته شده است . سیلیکون عنصری طبیعی است که از عناصری مانند کربن ، هیدروژن و اکسیژن ساخته می شود . همچنین این ژل ، کمی شبیه به بافت سینه است . و شباهت زیادی به بافت نرم و صاف سینه طبیعی دارد.
علاوه بر این در صورت آسیب دیدن این پروتزها ، از بین نرفته . و ژل‌های درون پروتز باقی می ماند . و یا به فضای اطراف و یا لایه‌های دیگر پروتز وارد می‌شوند .

پروتز سینه و سرطان پستان

با توجه به مطالعات زیادی که بر روی پروتزهای سیلیکونی انجام شده است . در حال حاضر هیچ مدرکی دال بر این که پروتزهای سیلیکونی موجب افزایش سرطان سینه می شوند . وجود ندارد .
هم چنین هیچ مدرکی دال بر این که آمار سرطان سینه در خانم هایی که دارای پروتز هستند . نسبت به خانم هایی که فاقد پروتز سینه هستند . بالاتر باشد . نیز وجود ندارد .

پروتز سینه و شیردهی مادران

برش هایی که در جراحی پروتز سینه انجام می شود . به غدد شیردهی آسیب نمی رساند . ومانع از شیردهی به نوزاد هم نمی شود .

انواع پروتز سینه کدام است ؟

سینه 1 - پروتز سینه
مدل اشکی و گرد پروتز سینه

در ابتدا ، بهتر است بدانیم : پوشش خارجی در تمام انواع پروتزهای سینه از سیلیکون ساخته شده است. و در واقع تفاوت پروتزها در ماده درونی آن ها است . به عبارت دیگر ماده پر کننده موجود در پروتزها است . که می تواند متفاوت و از مواد مختلف باشد . و انواع پروتز را ایجاد کند . که این مواد عبارتند از : محلول آب و نمک، و یا ژل سیلیکون است . که خود به دو دسته ژل ساده و ژل منسجم قابل تقسیم است .

پروتز سالین چیست ؟

پروتز سالین با محلول استریل آب و نمک پر شده است . که در واقع دارای ثبات و شکل یکسانی هستند . که حس طبیعی بودن بیشتری را به فرد منتقل می کنند . و در صورت پاره شدن این نوع پروتز ، صاف و تخت شده و مواد درون آن نیز توسط بدن جذب می شوند .
امکان پروتز سالین مورد تایید ” اف دی ای ” آمریکا برای زنان با سن بالاتر از 18 سال توصیه شده است .

مزایای پروتز سالین

پروتز سالین نیازمند برش کمتر ، با هزینه جراحی پایین تر و معاینات کمتر است .

معایب پروتز سالین

از معایب پروتز سالین می توان : به احتمال خالی شدن ناگهانی مواد داخل پروتز ، احتمال چین خوردگی ، و … اشاره کرد .

پروتز سیلیکون چیست ؟

پروتز سیلیکون با ژل سیلیکونی پر می شوند . که بافتی بسیار شبیه به بافت طبیعی سینه دارند . و در واقع رایج ترین و امن ترین پروتز مورد استفاده میان زنان می باشند .
اما نکته مهم و قابل توجه در خصوص پروتز سیلیکونی که بهتر است بدانیم : این است که اگر انواع پروتز سالین آسیب ببینند . به راحتی و به صورت سرپایی قابل تشخیص هستند . اما در خصوص پروتز های سیلیکونی باید بگوییم . ممکن است این پروتزها بدون سر و صدا خراب شوند . و شما متوجه آن نشوید . بنابراین ” اف دی ای ” آمریکا به افرادی که از این نوع پروتز سینه استفاده می کنند . توصیه کرده است که آزمایش های ” ام آر آی ” خود را به صورت مرتب انجام داده و وضعیت ایمپلنت خود را بررسی نمایند . همچنین امکان پروتز سینه سیلیکون مورد تایید ” اف دی ای ” آمریکا ، برای زنان با سن بالاتر از 22 سال توصیه شده است .

شکل های پروتز سینه را بشناسیم :

پروتز سینه با شکل گرد

شکل های مختلفی از پروتز سینه وجود دارد. اما بیشترین نوع پروتزی که میان زنان ، مورد استفاده قرار می گیرند، گرد هستند.
پروتزهای گرد شبیه به یک ژل چسبنده و ضخیم هستند . که سینه را پر نشان می دهند . که اگر از روبرو به آن ها نگاه کنید . کاملا گرد به نظر میایند و و اگر از نیم رخ به آن نگاه کنید . به صورت نیم دایره می باشد.
همین طور شکل گرد این پروتزها باعث کاهش احتمال چرخش و تغییر شکل آن ها هم می شود .

 

پروتز سینه با شکل ثابت یا قطره اشکی

شکل دیگر پروتزها آناتومیک یا اشکی می باشند .که دارای ژل غلیظ تر می باشند . این نوع پروتزها به جای اینکه پهن باشند کمی بلندتر هستند . و در قسمت پایین پرتر می باشند. و در قسمت بالا باریک می شوند . و از آن جا که حتی اگر پوسته آن ها پاره شود . شکل خود را از دست نمی دهند . به نام شکل ثابت معروف شده اند . به طور کلی پروتز قطره اشکی شکل طبیعی تری دارند . ودر مقایسه با پروتزهای گرد ، ظاهری شکل دار تر را نشان می دهند . اما برای قرارگیری پروتز قطره اشکی نیازمند ایجاد برش بزرگتری در سینه می باشد .

آیا پروتز سینه درد دارد ؟

وجود برخی دردها تا اندازه ای بعد از جراحی ها طبیعی است . که معمولا پزشکان جراح با تجویز مسکن به بیماران سعی می کنند . میزان درد را تسکین دهند .
به طور کلی شدت و میزان درد در افراد متفاوت است . و درد پروتز سینه در افراد مختلف ، معمولا به عواملی مانند روش جراحی ، سایز پروتز ، محل قرار گیری پروتز ، انقباض کپسولی و غیره …. بستگی دارد .

خطرات و عوارض پروتز سینه کدام است ؟

  •  از عوارض کوتاه مدت بعد از هر جراحی می توان از عفونت نام برد .
  •  باقی ماندن خطی کمرنگ از ناحیه برش بعد از جراحی بر روی بافت سینه
  • تاخیر در بهبودی محل برش جراحی
  • از شایع ترین عارضه پروتز سینه انقباض کپسولی می باشد . که به دنبال قرار گیری بافت خارجی ، بدن کیسه ای را به دور بافت ایجاد می کند .که می تواند بافت خارجی را تحت فشار قرار دهد . و یا در درازمدت موجب انقباض ، سفتی ، تغییر شکل سینه و درد های شدید شود .
  • امکان انقباض کپسولی بر روی افرادی که پروتز سینه آن ها بر روی عضلات سینه قرار گرفته بیشتر می باشد .
  • پاره شدن و خالی شدن ، چین خوردگی پروتزهای سالین
  •  ممکن است تغییراتی در حس نوک سینه و کل سینه به صورت موقت یا دائم به وجود آید .

ماندگاری پروتز سینه چقدر است ؟

ماندگاری پروتز سینه دائمی نیست . و به صورت موقت می باشد . به عبارتی می توان گفت طول عمر مفید پروتز سینه بین 10 سال تا 15 سال می باشد . و بعد از آن زمان فرد باید توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرد .

هزینه پروتز سینه چقدر است ؟

عمل پروتز سینه جزء جراحی های زیبایی است . بنابراین هزینه آن تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد .
به طور کلی می توان عنوان کرد : هزینه جراحی پروتز سینه تحت تاثیر و بر اساس دستمزد جراح ،دستمزد پرسنل اتاق عمل ، محل انجام عمل جراحی ، هزینه آزمایش های قبل از عمل بیمار ، داروها برآورد و محاسبه می گردد. که میزان این دستمزدها ممکن است بین پزشکان مختلف و مکان های جراحی متفاوت باشد .

 

 

 

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Untitled 5 8 - ست لباس زیر مدل لادن (زرشکی)
فروش ویژه!
ست لباس زیر مدل لادن (زرشکی)
154,000 تومان 109,000 تومان
Untitled 91 - سوتین تک مدل نیوجرسی (پک سه تایی)
فروش ویژه!
سوتین تک مدل نیوجرسی (پک سه تایی)
249,000 تومان 209,000 تومان
Untitled 23 2 - سوتین تک مدل انارUntitled 24 4 - سوتین تک مدل انار
فروش ویژه!
سوتین تک مدل انار
109,000 تومان 79,000 تومان
Untitled 11 1 - ست لباس زیر مدل سوفیاUntitled 12 1 - ست لباس زیر مدل سوفیا
فروش ویژه!
ست لباس زیر مدل سوفیا
209,000 تومان 169,000 تومان

برای دریافت جدیدترین مطالب هایزون ایمیل خود را وارد نمایید .

پست الکترونیک شما صرفا جهت ارسال آخرین مطالب و موضوعات مجموعه هایزون استفاده خواهد شد 

پیشنهادات ویژه

پشتیبانی فروش

هایزون

در صورت نیاز به راهنمایی در هنگام خرید ، و مشاوره برای سایز بندی بر روی دکمه واتس آپ زیر کلیک نمایید ، تا از طریق واتس آپ با کارشناسان فروش در ارتباط باشید .

توجه : ساعت پاسخگویی کارشناسان فروش هایزون در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 دقیقه صبح الی 17:30 و در روز های پنج شنبه 9:30 دقیقه الی 15:30 می باشد .

برای سایر موضوعات همانند : پیگیری سفارش ، ایرادات فنی در هنگام خرید و ………

با شماره روبرو تماس بگیرید 

SALE text - پروتز سینه

فروش ویژه امروز هایزون رو از دست ندید