لباس زیر گیاهی چیست ؟

لباس زیر گیاهی چیست ؟

لباس زیر گیاهی چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد هر وقت برای خرید لباس زیر به فروشگاه های لباس زیر زنانه می رویم با تنوع بسیاری از مدل ها و رنگ های خیره کننده و جذاب لباس زیر مواجه می شویم که ممکن است خیلی از ما ناخودآگاه فراموش  کنیم برای خرید چه مدل لباس زیر آمده ایم. اما از آن جا که لباس زیر در تماس مستقیم با پوست بدن است برای جلوگیری از حساسیت ها،  بیماری های پوستی و بیماری های دستگاه تناسلی  توجه به جنس لباس زیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی از انواع مدل های لباس زیر که امروزه تبلیغات و فواید آن توسط فروشندگان لباس زیر زیاد به گوش مان رسیده، انواع لباس زیر گیاهی مثل شورت های گیاهی یا زیرپوش های گیاهی است. شورت های گیاهی و زیر پوش های گیاهی با جنس هایی بسیار نرم، راحت و لطیف  در تنوع رنگی بالا و مدل های متنوع، هم برای زنان و هم برای مردان تولید و در بازار عرضه شده اند.

از آن جا که لباس زیر در ارتباط مستقیم با پوست بدن  و دستگاه تناسلی است، توجه به جنس  لباس زیر بسیار مهم و حساس است. عدم توجه به جنس پارچه به کار رفته در  لباس زیر می تواند بهداشت ما را به خطر انداخته و حساسیت های پوستی، بیماری های پوستی و عفونت های دستگاه تناسلی را به همراه داشته باشد.

سوالات بسیاری در خصوص لباس های زیر گیاهی مطرح است که به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد

  لباس زیرهای گیاهی از چه الیافی تهیه شده اند؟  

فواید لباس زیر گیاهی چیست؟

مضرات لباس زیر گیاهی چیست؟

در این مطلب برای پاسخ به سوالات مذکور و همین طور  آشنایی خوانندگان عزیزمان  با جنس انواع لباس زیر گیاهی، مطالبی در خصوص انواع لباس زیر گیاهی را جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

لباس زیر گیاهی چیست ؟

لباس زیر گیاهی

انواع لباس زیر گیاهی دارای جنسی نرم، لطیف، بسیار سبک، ظاهری جذاب با رنگ های متنوع هستند. البته همین لطافت باعث استقبال زیاد از لباس های زیر گیاهی شده است. اگر بخواهیم لباس زیر گیاهی را بشناسیم یا بدانیم لباس زیر که در بازار به نام گیاهی فروخته می شوند واقعی هستند یا خیر باید با الیاف گیاهی آشنایی کافی داشته باشیم.

الیاف گیاهی چیست ؟

پنبه از مهم ترین الیاف گیاهی است که برای تولید انواع لباس زیر مورد استفاده قرار می گیرد. البته الیاف طبیعی دیگری مانند کتان، کنف و… هم وجود دارند که بنابر این که الیاف گیاهی  از کدام قسمت گیاه به دست آمده باشند قابل تقسیم هستند. می توان به الیاف دانه ای مانند پنبه، الیاف برگی مانند سیسال، مانیلا، الیاف ساقه ای مانند کتان، کنف الیاف سلولزی مانند بامبو و الیاف میوه ای مانند نارگیل اشاره کرد.

ناگفته نماند که ابریشم  به عنوان الیاف طبیعی از دبرباز به عنوان پارچه ای قیمتی با ظاهری نرم و بسیار مستحکم  بوده که به خاطر قیمت بالای آن، برای تولید لباس های زیر رسمی مورد استفاده  قرار می گیرد.

اگر به عقب برگردیم

در گذشته برای تولید انواع لباس زیر عمدتا  از الیاف طبیعی به خصوص نخ یا پنبه استفاده می شد. اما با گذشت زمان  و عواملی همچون  افزایش جمعیت، کمبود منابع، گسترش استفاده از لباس زیر، تنوع در طراحی و غیره  نیاز بشر به انواع مختلف یا ایجاد تنوع در پارچه بیشتر از قبل شد. از این رو با پیشرفت تکنولوژی الیاف مصنوعی مانند نایلون، پلی استر و… پا  به عرصه گذاشته و به دلایلی مانند قابلیت کشسانی مناسب، انعطاف پذیری بیشتر، دوام بالا، تنوع رنگ  و… در صنعت پوشاک مورد استقبال زیاد قرار گرفت.

 اگرچه حضور این الیاف مصنوعی باعث ایجاد تنوع در پارچه ها، پوشش سلایق مختلف، تامین منابع مورد نیاز  نساجی، قدرت انتخاب و طراحی های بیشتر در صنعت پوشاک  نسبت به گذشته شد اما با توجه به حساسیت لباس زیر و تماس مستقیم آن با بدن، استفاده طولانی مدت از لباس های زیر که الیاف نخی کمتری دارند می تواند باعث ایجاد حساسیت ها، بیماری های پوستی و عفونت های دستگاه تناسلی شود.  

لباس زیر گیاهی چیست ؟

لباس زیر گیاهی

یکی از انواع لباس زیر که امروزه تبلیغات زیادی در خصوص آن شده است . انواع لباس زیر گیاهی است . این لباس  های زیر  نرم ، سبک و لطیف با ظاهری جذاب طرفداران زیادی را هم به خود اختصاص داده است .که البته با توجه به این که دست افراد سودجو در این زمینه بسیار زیاد است .  که با تولید محصولات تقلبی  فقط به فکر سود خود هستند .نباید بدون تحقیق و بررسی صرفا تبلیغات را باور کرد . چرا که افراد سودجو به جای استفاده از پارچه و الیاف طبیعی که قیمت بالاتری دارند . از پارچه و الیاف نایلونی استفاده کرده و این لباس زیرهای تقلبی را به جای لباس زیر گیاهی به فروش می رسانند . که استفاده طولانی مدت  از این لباس های  زیر گیاهی تقلبی می تواند  باعث بروز حساسیت های پوستی ، خارش ، سوزش و انواع عفونت ها شود .

جنس لباس زیر گیاهی

همان طور که در بالا عنوان شد . مرغوب ترین الیاف برای تولید لباس زیر پنبه است .الیاف بامبو یا الیاف سایر گیاهان که در بعضی از کشور ها برای تولید لباس زیر گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند . از قیمت بالایی برخوردار هستند . بنابراین این تصور که لباس زیر گیاهی با تنوع بالای رنگ و مدل با قیمت هایی ارزان  مورد تبلیغ قرار می گیرد . و به بازار عرضه می شود . امکان پذیر نیست . و این دسته از لباس های زیر به ظاهر لطیف و نرم با نام الیاف گیاهی ،  اما در واقع به وسیله برخی از تولید کنندگان سودجو ، از الیاف مصنوعی تهیه شده اند .

الیاف طبیعی مورد استفاده در  لباس زیر گیاهی

الیاف پنبه ای : همان طور که عنوان شد . پنبه از مرغوب ترین و قدیمی ترین  الیاف مورد استفاده در انواع لباس زیر است . که به جهت وزن کم ، نرمی ، استحکام ، قابلیت تنفسی مناسب ، قابلیت شست و شو و  لکه بری آسان ، هادی حرارت ، خنکی و ضد حساسیت پوستی و …. به عنوان بهترین لباس زیر جهت استفاده روزانه شناخته می شود .

الیاف بامبو : از الیاف سلولزی هستند . که یا به صورت الیاف طبیعی بامبو و یا از پالپ گیاه بامبو ساخته می شوند . این الیاف صد در صد توسط خاک و نور خورشید تخریب می شوند . از این رو به عنوان الیاف گیاهی دوست دار محیط زیست و نسل جدید مواد نساجی در قرن 21 شناخته می شوند  .الیاف بامبو با خواص ضد باکتری ، قابلیت جذب رطوبت و آب ، با قابلیت کشسانی مناسب ، قابلیت تنفسی ، بسیار نرم ، خنک و راحت ، استحکام و عمر بالا   … برای تولید لباس زیر گیاهی بسیار پرطرف دار است. و البته مهم ترین ویژگی الیاف بامبو خاصیت آنتی باکتریال آن است . که مانع از رشد باکتری هایی می شود . که ایجاد بوی نامطبوع می کنند . حتی گفته می شود . الیاف بامبو می تواند . با کتری هایی که روی پوست زندگی می کنند . و باعث ایجاد بوی نامطبوع می شوند . را از بین ببرد .

الیاف ابریشمی : در واقع جزء الیاف طبیعی با منشاء حیوانی است . از نخ ابریشم پارچه های ابریشمی تهیه می شود . که جزء نرم ترین ، با دوام ترین و بهترین پارچه های دنیا است .  الیاف ابریشمی  به دلیل قیمت بسیار  بالا ،  بیشتر در لباس های زیر رسمی ، لوکس  و گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرد .

شورت بک لس مدل سرندیپیتی (پک دوتایی)
89000 تومان
شورت بک لس مدل سرندیپیتی (پک دوتایی)
89000 تومان
شورت بک لس مدل سرندیپیتی (پک دوتایی)
89000 تومان

فواید لباس زیر گیاهی

*- لباس زیر گیاهی که از الیاف طبیعی تولید شده اند . با پوست بدن سازگار است . و مانع از حساسیت های پوستی می شود . به ویژه  برای کسانی که از حساسیت های پوستی رنج می برند . استفاده از لباس زیر گیاهی یا نخی گزینه ای بسیار مناسب است.

*- در لباس زیر گیاهی از رنگ های شیمیایی استفاده نشده . و  الیاف گیاهی دارای رنگ طبیعی هستند .که آسیبی به پوست نمی رساند .

*- لباس زیر گیاهی که از الیاف طبیعی تهیه شده باشد . قابلیت تنفسی بالایی دارد . که با جذب عرق و دفع تعریق بدن ، مانع از ایجاد رطوبت و مانع از رشد میکروب ها ، باکتری ها و قارچ ها می شود .

 معایب الیاف طبیعی  : از آن جا که  در تولید لباس های زیر گیاهی الیاف طبیعی به کار رفته است  . لباس های زیر گیاهی دارای تنوع رنگی کم هستند . و به دلیل این که قابلیت کششی الیاف مصنوعی بیشتر از الیاف طبیعی است . عموما لباس زیر که صرفا از الیاف طبیعی تهیه شده اند . از انعطاف پذیری کمتری در کشش و حتی مدل ، ثبات کمتری در رنگ و دوام کمتری در برابر شست و شو  دارند . بنابراین معمولا در تولید لباس زیر پنبه ای درصد بسیار کمی لاکرا برای کشسانی و فرم گیری بهتر پارچه استفاده می شود .

لباس زیر گیاهی چیست ؟

مضرات لباس زیر با نام لباس زیر گیاهی

لباس زیر های نرم و لطیفی  که به اسم لباس زیر گیاهی فروخته می شوند . اما  درصد بالایی از الیاف مصنوعی و رنگ شیمیایی با به کارگیری فناوری نانو در تولید آن ها به کار رفته است . می توانند دارای مضراتی برای پوست باشند .

*- عمده ترین ضرر لباس زیر که در آن مواد پلاستیکی به کار رفته و به اسم گیاهی عرضه می شود . ایجاد حساسیت های پوستی ، خارش و بیماری های قارچی است . چرا که مواد پلاستیکی باعث افزایش گرمای بدن و افزایش تعریق و رطوبت بدن می شوند . که در استفاده طولانی مدت می تواند تبدیل به  مکان مناسبی برای رشد باکتری ها ، میکروب ها و قارچ ها شده که علاوه بر ایجاد بیماری های پوستی ، دستگاه تناسلی را مستعد برای بیماری ها و عفونت می کند .

*- الیاف مصنوعی قادر به جذب عرق بدن نیستند . و در فعالیت ها به خصوص در فصول گرم سال ، باعث تشدید تعریق بدن و عرق سوز شدن پوست می شوند که استفاده طولانی مدت از آن ها می تواند باعث ایجاد بیماری ها و حساسیت های  پوستی شود .

*- از دیگر مضرات لباس زیر با الیاف مصنوعی استفاده از رنگ های شیمیایی برای رنگ کردن پارچه آن ها و ایجاد رنگ های شاد و جذاب جهت فروش بیشتر است . استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن لباس زیر در صورت جذب پوستی می تواند  ، علاوه بر ایجاد حسایت های پوستی باعث عفونت دستگاه تناسلی نیز شود .

*-  انواع لباس زیر که از الیاف مصنوعی مانند پلاستیک  تهیه می شوند . دارای قابلیت کششی بالایی هستند . که می توانند . به پوست بدن بچسبند . که علاو.ه بر این که مانع از جریان منظم خون شده ، باعث کاهش تنفس پوست  و ایجاد آسیب و حساسیت های پوستی می شوند. 

در آخر

با توجه به این که قیمت الیاف طبیعی بالاتر از الیاف مصنوعی است . در واقع توصیه ما به شما این است . که به هر نوع لباس زیر با پارچه ای نرم و لطیف  که با نام لباس زیر گیاهی در فروشگاه ها به فروش می رسد . اعتماد نکنید . و حتما مشخصات درج شده روی لباس زیر را مطالعه کنید .و با شناخت الیاف طبیعی و تفاوت آن ها با الیاف مصنوعی و قیمت لباس زیر نسبت به خرید اقدام کنید . چرا که بسیاری از این لباس های  زیر ارزان قیمت از الیاف گیاهی تهیه نشده اند .و با نام لباس زیر گیاهی تبلیغ می شوند . که  استفاده طولانی مدت از ان ها می تواند  ، باعث ایجاد حساسیت ها و بیماری های پوستی ، خارش و سوزش یا عفونت شوند.

پیشنهاد می شود جهت آشنایی بیشتر با الیاف ها مطلب الیاف مصنوعی و الیاف طبیعی مجله هایزون را مطالعه فرمایید .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدول اندازه گیری سایز استاندارد

جدول اندازه گیری سایز سوتین برند بارون کاپ B
اندازه روی سینه اندازه زیر سینه سایز
86-88 cm 68-72 cm 75
89-91 cm 73-77 cm
91-93 cm 73-77 cm 80
94-96 cm 78-82 cm
96-98 cm 78-82 cm 85
99-101 cm 83-87 cm
101-103 cm 83-87 cm 90
104-106 cm 88-92 cm
جدول اندازه گیری سایز سوتین اسفنجی
اندازه روی سینه (سانتی‌متر) اندازه زیر سینه (سانتی‌متر) سایز
82-84 cm 64-67 cm 75
84-86 cm 68-72 cm
86-88 cm 68-72 cm 80
89-91 cm 73-77 cm
91-93 cm 73-77 cm 85
94-96 cm 78-82 cm
سایز استاندارد دور کمر(CM) دور باسن(CM)
S ۶۴ تا ۷۴ ۹۱ تا ۹۸
M ۷۴ تا ۸۱ ۹۸ تا ۱۰۵
L ۸۱ تا ۸۸ ۱۰۵ تا ۱۱۲
XL ۸۸ تا ۹۸ ۱۱۲ تا ۱۲۰
2XL ۹۸ تا ۱۰۸ ۱۲۰ تا ۱۲۸
3XL ۱۰۸ تا ۱۱۸ ۱۲۸ تا ۱۳۶
 
جدول سایزبندی گن ساعت شنی
اندازه دور کمر ( چهار یا پنج انگشت بالای ناف) سایزبندی
60 – 65 cms XS
65 – 70 cms S
70 – 75 cms M
75 – 80 cms L
80 – 85 cms XL
85 – 90 cms XXL
90 – 95 cm XXXL

جدول اندازه گیری سایز استاندارد

جدول اندازه گیری سایز سوتین برند بارون کاپ B
اندازه روی سینه اندازه زیر سینه سایز
86-88 cm 68-72 cm 75
89-91 cm 73-77 cm
91-93 cm 73-77 cm 80
94-96 cm 78-82 cm
96-98 cm 78-82 cm 85
99-101 cm 83-87 cm
101-103 cm 83-87 cm 90
104-106 cm 88-92 cm
جدول اندازه گیری سایز سوتین اسفنجی
اندازه روی سینه (سانتی‌متر) اندازه زیر سینه (سانتی‌متر) سایز
82-84 cm 64-67 cm 75
84-86 cm 68-72 cm
86-88 cm 68-72 cm 80
89-91 cm 73-77 cm
91-93 cm 73-77 cm 85
94-96 cm 78-82 cm
سایز استاندارد دور کمر(CM) دور باسن(CM)
S ۶۴ تا ۷۴ ۹۱ تا ۹۸
M ۷۴ تا ۸۱ ۹۸ تا ۱۰۵
L ۸۱ تا ۸۸ ۱۰۵ تا ۱۱۲
XL ۸۸ تا ۹۸ ۱۱۲ تا ۱۲۰
2XL ۹۸ تا ۱۰۸ ۱۲۰ تا ۱۲۸
3XL ۱۰۸ تا ۱۱۸ ۱۲۸ تا ۱۳۶
 
جدول سایزبندی گن ساعت شنی
اندازه دور کمر ( چهار یا پنج انگشت بالای ناف) سایزبندی
60 – 65 cms XS
65 – 70 cms S
70 – 75 cms M
75 – 80 cms L
80 – 85 cms XL
85 – 90 cms XXL
90 – 95 cm XXXL