کدام رنگ لباس مناسب برای رنگ پوست شماست ؟

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست شما

در یک نگاه کلی می توانیم . بگوییم یکی از کارهایی که انواع لباس ها  اعم از لباس زیر و لباس رو برای  هر کدام از ما انجام می دهند . پوشاندن ایرادهای پوست ، عیب های اندام و ایجاد جلوه ای زیباتر و جذاب تر از اندام ماست . به عبارتی هم می توان گفت : وقتی ما به انتخاب لباس بهتر برای خودمان اهمیت می دهیم . و برای آن وقت می گذاریم . در واقع برای زیبایی وجود خود ، ارزش گذاشته ایم .

پوست شما در کدام گروه از رنگ های پوست است ؟

البته لازم است این نکته را هم  به یاد داشته باشیم . که همیشه  قیمت بالای  لباس ، یا برند معروف  لباس نیست  . که ما را خوش تیپ یا خوش پوش  نشان می دهد . بلکه هنر زیبایی آفرینی و سلیقه ما در انتخاب درست لباس است . که می تواند ما را خوش پوش و جذاب تر نمایش دهد . تا جایی که حتی  به طور مثال  یک ست لباس مناسب اندام با رنگ بندی متناسب با  پوست شما می تواند گویای نشاط و شادابی درونی شما باشد . و برعکس اهمیت ندادن به پوشش  لباس رو و همین طور لباس زیر و  انتخاب نادرست لباس  حتی با صرف هزینه بالا  هم  می تواند . ما را بی سلیقه یا افسرده نشان  بدهد .

از طرف دیگر هم باید بدانیم  . که در هنگام خرید انواع لباس زیر و لباس رو فقط توجه به مدل لباس متناسب با اندام مان کافی نیست . بلکه یکی از نکات مهم در انتخاب انواع لباس توجه به رنگ لباس متناسب با رنگ پوست مان است . که تاثیر بسیار زیادی در ظاهر لباس و جذابیت اندام و زیبایی پوست افراد دارد.

از آن جا که اولین قدم برای انتخاب رنگ لباس ، شناخت رنگ پوست است . و با توجه به طیف گسترده ای از رنگ پوست که در جهان وجود دارد  . به صورت ساده  در یک تقسیم بندی کلی می توان رنگ پوست افراد  را به سه دسته پوست های سرد ، پوست های گرم و پوست خنثی یا طبیعی یا بی رنگ  تقسیم کرد . و البته اگر شما نمی دانید رنگ پوست شما در کدام گروه قرار می گیرد .

روش هایی آسان هم وجود دارد . که شما به وسیله این روش ها می توانید . به سادگی متوجه شوید  . رنگ پوست شما در کدام گروه قرار می گیرد .

روش هایی  آسان برای تشخیص رنگ پوست افراد :

روش اول : تشخیص رنگ پوست در مقابل نور آفتاب

یک روش بسیار آسان در تشخیص رنگ پوست این است .  که ابتدا پوست خودتان را تمییز بشویید . و سپس  به رنگ پوست خودتان در مقابل نور خورشید یا آفتاب نگاه کنید . اگر پوست شما در مقابل نور خورشید رنگدانه زرد را نشان داد . شما جزء دسته ای هستید . که رنگ پوست گرم دارند .

اگر پوست شما رنگدانه صورتی را نشان داد . پوست شما در دسته سرد یا روشن  قرار می گیرد   . و اگر پوست شما هر دو رنگدانه را نشان می دهد . شما دارای پوستی خنثی یا بی رنگ  هستید .

روش دوم :  تشخیص رنگ پوست به وسیله یک کاغذ ساده

شما می توانید  به وسیله یک کاغذ سفید رنگ پوست خودتان را تشخیص دهید . در این روش ساده ، شما می بایست یک کاغذ سفید را در مقابل صورت خود قرار دهید . سپس به رنگ آن توجه کنید .  اگر  پوست شما تمایل به رنگ زرد ، سبز یا  قهوه ای مایل به زرد را نشان داد . رنگ پوست شما گرم است .

اگر پوست شما رنگی متمایل به صورتی نشان داد .رنگ پوست شما سرد است . و اگر پوست خاکستری به نظر برسد . شما دارای رنگ پوست خنثی هستید .

روش سوم  : تشخیص رنگ پوست بر اساس حمام آفتاب

یک روش آسان دیگر در تشخیص رنگ پوست ، واکنش پوست شما در مقابل نور خورشید است . اگر شما جزء دسته ای هستید . که در حمام آفتاب به راحتی برنزه می شوید . دارای  رنگ پوست گرم هستید .

اما اگر شما در حمام آفتاب دچار سوختگی می شوید . یا پوست تان قرمز می شود .دارای رنگ پوست سرد هستید .

مناسب رنگ پوست شما 1 1 - کدام رنگ لباس مناسب برای رنگ پوست شماست ؟
تفاوت رنگ پوست در انتخاب لباس

افرادی که در این تست در این دو حالت  قرار می گیرند . یعنی ممکن است در حمام آفتاب برنزه شوند . و یا دچار آفتاب سوختگی شده یا رنگ پوستشان قرمز شود . دارای رنگ پوست خنثی یا بی رنگ هستند .

روش چهارم : تشخیص رنگ پوست بر اساس رگ های بدن

یک روش ساده دیگر در تشخیص رنگ پوست توجه به رنگ رگ های بدن است . اگر رگ های شما آبی یا بنفش به نظر میایند . رنگ پوست شما سرد است . اما اگر رگ ها به رنگ سبز متمایل هستند . دارای رنگ پوست گرم هستید . و اگر تشخیص رنگ رگ ها بین آبی و سبز برای شما  سخت است . شما دارای رنگ پوست خنثی هستید .

آشنایی با رنگ ها

بعد از تشخیص رنگ پوست  ساده ترین راه برای تشخیص رنگ متناسب با پوست مراجعه به چرخه رنگ ها است . چرخه رنگ ها در واقع بر اساس رنگ های رنگین کمان تنظیم شده است . با استفاده از چرخه رنگ ها فهمیدن ارتباط بین رنگ ها آسان تر است  .

برای بهتر فهمیدن روابط رنگ ها بهتر است . اول با  رنگهای  اصلی ، ثانویه ، مرتبه سوم ، رنگ های مکمل و رنگ های فعال و غیرفعال آشنا شویم  .

رنگ های اصلی یا اولیه :

مناسب رنگ پوست شما 3 1 - کدام رنگ لباس مناسب برای رنگ پوست شماست ؟
انتخاب رنگ لباس مناسب با پوست شما

در واقع رنگ های قرمز ، زرد و آبی از رنگ های اصلی به شمار می آیند . که از ترکیب هیچ رنگ دیگری به دست نمی آیند . و رنگ های اصلی هستند .

رنگ های ثانویه :

از ترکیب مساوی دو رنگ اصلی است . که رنگ های ثانویه به دست می آیند . به طور مثال رنگ هایی مثل بنفش ، سبز و نارنجی و .. رنگ های ثانویه به شمار می آیند . که جایگاه  رنگ های ثانویه  در چرخه رنگ ها هم  بین ۲ رنگ اصلی است . که از ترکیب آن ها حاصل شده است .

رنگ های مرتبه یا درجه سوم

ترکیب رنگ اصلی و ثانویه ،  می توانند رنگ های مرتبه سوم را ایجاد کند . مانند انواع رنگ های قرمز – نارنجی ، زرد – سبز ، آبی – سبز و ….. جزء رنگ های درجه سوم هستند .

رنگ های مکمل :

هر رنگ ثانویه مکمل رنگ اولیه است .  به گونه ای که رنگ ثانویه و رنگ اولیه با هم می توانند . یکدیگر را کامل کنند . به عبارتی وقتی دو رنگ باهم مخلوط می شوند . وخاصیت رنگین بودن یکدیگر را خنثی کنند . مکمل یکدیگر هستند. حالا نکته جالب این که اگر دورنگ مکمل درمجاورت هم قرار گیرند . خاصیت رنگین بودن یکدیگر را تشدید خواهند کرد . در دایره رنگ ها : رنگ های مکمل به صورت دو سرقطر دایره رو به  روی هم قرار دارند .

رنگ های فعال و غیرفعال :

در یک تقسیم بندی دیگر  چرخه رنگ را می‌توان به رنگ‌های فعال و غیرفعال تقسیم کرد . رنگ‌های فعال به آن دسته از رنگ‌هایی گفته می‌شود . که در گروه رنگ‌های گرم که دارای شور و نشاط و انعطاف بیشتری هستند .  قرار می‌گیرند  .مانند : قرمز، زرد، نارنجی و …

رنگ‌های غیرفعال به رنگ‌هایی گفته می‌شود . که خنثی‌تر و کم‌رنگ‌تر از رنگ‌های فعال هستند . این رنگ‌ها در دسته رنگ‌های سرد یا آرام بخش و لطیف  قرار می‌گیرند . که از این میان می توان به رنگ‌های سبز ، آبی  ، بنفش و .. .. .. اشاره کرد .

انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست

حالا در این مرحله که شما با رنگ پوست خود و چرخه رنگ ها آشنایی پیدا کرده اید . دیگر  انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست تان کار آسان خواهد بود  .

رنگ لباس مناسب پوست های گرم

اگر رنگ پوست شما گرم است . رنگ های قسمت گرم چرخه رنگ مانند :  رنگ های قرمز ، نارنجی ، زرد و یا رنگ های زرد – نارنجی ، قرمز – نارنجی و  … گزینه ای مناسب برای شما محسوب می شوند . همین طور در میان رنگ های خنثی رنگ هایی مانند  خاکستری ، قهوه ای ، کرم و … هم می توانند  .رنگ های مناسبی برای پوست شما باشند .  اما برعکس رنگ هایی مثل آبی ، بنفش و … مناسب رنگ پوست شما نیست . و می تواند . رنگ پوست تان را کدر ،تیره تر  و یا خاکستری نشان دهند .

با شناخت چرخه رنگ ها  ست کردن رنگ لباس ها هم برای شما کاری آسان است . به طور مثال اگر شما با رنگ پوست گرم ، رنگ قرمز را برای لباس خود انتخاب کرده اید . برای افزایش جذابیت رنگ انتخابی خود می توانید . به راحتی آن را با رنگ های خنثی مثل خاکی ، سیاه ، سفید یا سورمه ای ست کنید . و با ایجاد یک ست لباس  با ترکیب درست رنگ و مناسب رنگ پوست خود بیش از پیش بدرخشید .

رنگ لباس مناسب پوست های سرد

اگر رنگ پوست شما سرد است . رنگ های سرد و آرامش بخش چرخه رنگ ها مانند رنگ های آبی ، صورتی ، بنفش ، سبز و … مناسب رنگ پوست شما هستند . و می توانند رنگ پوست شما را جذاب تر و با انرژی بیشتر ، نمایش دهند .  همین طور پوست های سرد یا روشن می توانند . از رنگ های گرم اما  ملایم  مانند : قرمز روشن ، زرد کم رنگ و …  هم استفاده کنند . همین طور رنگ هایی خنثی مانند : خاکستری روشن ، فیلی ، سفید و سورمه ای هم رنگ هایی مناسب برای شما هستند . و می توانند به پوست شما نشاط و شادابی و رنگ بیشتری بدهند .  اما یادتان هم باشد . رنگ های بسیار گرم مانند :  زرد ، قرمز ، نارنجی و … اصلا مناسب پوست شما نیستند و انتخاب آن ها می تواند برای رنگ پوست شما ریسک بزرگی باشد  . بنابراین از انتخاب این رنگ ها خودداری کنید .

همین طور پیشنهاد می شود . افراد با رنگ پوست روشن برای خلاصی از بی رنگ و رویی پوست ، از استفاده تک رنگ از رنگ های روشن خودداری کنند . به طور مثال شما می توانید . لباس رنگ روشن  خود را با رنگ هایی خنثی مانند :  سورمه ای ،  فیلی ، خاکستری و .. ست کنید . و ترکیب رنگ زیبایی برای لباس و رنگ پوست خودتان ایجاد کنید .

رنگ لباس مناسب پوست های خنثی یا بی رنگ

اگر شما جزء دسته ای هستید . که رنگ پوست خنثی دارند . باید بگوییم شما می توانید . به راحتی  هم از رنگ های گرم و هم از رنگ های سرد استفاده کنید . و تقریبا اکثر رنگ های چرخه رنگ با رنگ پوست شما متناسب یا ست هستند. با این حال رنگ هایی  نرم ،  لطیف ، آرامش بخش  مانند رنگ های سرد مثل : آبی ، صورتی ، زرد کم رنگ  قدرت بیشتری برای نمایان کردن زیبایی رنگ پوست شما را دارند . و می توانند به چهره شما نشاط بیشتری ببخشند .

ناگفته نماند . که در میان رنگ های خنثی هم رنگ هایی مانند سفید ، قهوه ای ، خاکستری کم رنگ و .. گزینه ای مناسب برای رنگ پوست خنثی  محسوب می شوند .

رنگ های مناسب با رنگ پوست های مختلف

اما در این میان گروهی از رنگ ها نیز هستند  .که با غالب رنگ های پوست هم خوانی دارند . یا به عبارتی دیگر رنگ هایی هم هستند . که می توانند هم برای رنگ پوست سرد ،  هم رنگ پوست گرم و هم رنگ پوست خنثی مناسب باشند  . از این میان می توان به رنگ سفید اشاره کرد . رنگ سفید جزء آن دسته از رنگ هایی است . که برای اکثریت رنگ های پوست مناسب و ست است . و تضادی را ایجاد نمی کند .البته از دیگر رنگ های متناسب با اکثریت رنگ های پوست می توان به رنگ  آبی ، خاکستری و .. نیز  اشاره کرد .

در آخر

آشنایی با چرخه رنگ ها و برقراری تناسب رنگ لباس با رنگ پوست فقط مختص ست کردن لباس روی شما نیست . شما می توانید با شناخت رنگ ها به آسانی انواع لباس زیر خود را نیز بر اساس مدل انتخابی خود و رنگ پوست تان ست کنید . و از جذابیت دو چندان اندام خود لذت ببرید .

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوتین تکemafull - سوتین تک برند ema قرمز
فروش ویژه!
سوتین تک برند ema قرمز
149,000 تومان 99,000 تومان
Untitled 1 3 - شلوارک کتان مدل high (صورتی)
فروش ویژه!
شلوارک کتان مدل high (صورتی)
169,000 تومان 99,000 تومان
لباس خواب ساتن زنانه مدل گونش (زرشکی)Untitled 16 3 - لباس خواب ساتن زنانه مدل گونش (زرشکی)
فروش ویژه!
لباس خواب ساتن زنانه مدل گونش (زرشکی)
259,000 تومان 209,000 تومان
Untitled 28 2 - ست لباس زیر زنانه مدل غنچه سفیدUntitled 16 11 - ست لباس زیر زنانه مدل غنچه سفید
فروش ویژه!
ست لباس زیر زنانه مدل غنچه سفید
89,000 تومان99,000 تومان
Untitled 1 27 - ست لباس زیر مدل اسمارتیس (سبز)Untitled 2 28 - ست لباس زیر مدل اسمارتیس (سبز)
فروش ویژه!
ست لباس زیر مدل اسمارتیس (سبز)
149,000 تومان 119,000 تومان

برای دریافت جدیدترین مطالب هایزون ایمیل خود را وارد نمایید .

پست الکترونیک شما صرفا جهت ارسال آخرین مطالب و موضوعات مجموعه هایزون استفاده خواهد شد 

پیشنهادات ویژه

پشتیبانی فروش

هایزون

در صورت نیاز به راهنمایی در هنگام خرید ، و مشاوره برای سایز بندی بر روی دکمه واتس آپ زیر کلیک نمایید ، تا از طریق واتس آپ با کارشناسان فروش در ارتباط باشید .

توجه : ساعت پاسخگویی کارشناسان فروش هایزون در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 دقیقه صبح الی 17:30 و در روز های پنج شنبه 9:30 دقیقه الی 15:30 می باشد .

برای سایر موضوعات همانند : پیگیری سفارش ، ایرادات فنی در هنگام خرید و ………

با شماره روبرو تماس بگیرید 

SALE text - کدام رنگ لباس مناسب برای رنگ پوست شماست ؟

فروش ویژه امروز هایزون رو از دست ندید